Карантин

ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО ЕПІДЕМІЮ.
Діти відчувають наші тривоги та страхи, тому говорити з ними ПОТРІБНО, не замовчувати складних тем і не ігнорувати цікавість дитини.
Про що варто сказати дитині:
1. «Боятися - це НОРМАЛЬНО. Страх - це почуття, яке допомагає нам бути обережними та піклувалися про своє здоров‘я й здоров‘я інших людей».
2. «Якщо тобі страшно, ГОВОРИ мені про це. Страх стає меншим, коли ним ділишся».
3. «Страх зменшується, коли ЗНАЄШ, ЩО РОБИТИ, щоб захистити здоров‘я: дотримуватися карантину, на вулиці й закритих приміщеннях одягати маску та обробляти руки антисептиком/милом, тримати дистанцію від інших людей». Це тимчасові заходи безпеки, які нас захищають.
4. «Всі епідемії ЗАКІНЧУЮТЬСЯ і все стає як раніше».


Рекомендації для батьків:
Обмежте перегляд новин вдома. Не варто перевантажувати дитину інформацією. Нехай вдома вона відчуває себе у ЗАХИСТІ й безпеці.
Не обговорюйте поряд з дітьми найгірші сценарії. Діти нічого не можуть зробити, а переживати будуть не менше.
Якщо дитина злякалася якоїсь інформації щодо епідемії - заспокойте її, поясніть, які міри робите ви, щоб захиститися. Запропонуйте дитині збудувати у її кімнаті захисну фортецю, ПОГРАЙТЕСЯ з нею. ПЕРЕМОЖІТЬ всі віруси.
Якщо дитина хвилюється за здоров‘я бабусі чи дідуся, нехай поговорить з ними по скайпу, а вони її заспокоять, що РОБЛЯТЬ все, щоб захистити себе.
Створіть щоденні сімейні РИТУАЛИ, які будуть підтримувати ПОЗИТИВНИЙ настрій у родині: чаювання, ігри, перегляд фільму всією родиною тощо.




Як розмовляти з дітьми про коронавірус
Жоден випуск новин не обходиться без інформації про коронавірус. Багато людей діляться тривогою в розмовах між собою. Суспільну дискусію помічають і діти, вони також обговорюють між собою, що дорослі здаються занепокоєними. У них, ймовірно, виникають запитання щодо цього вірусу. Нижче розглянемо, як говорити з дітьми про коронавірус, аби не підживлювати непродуктивну тривожність і паніку у дітей. 
1.  Не бійтеся говорити про коронавірус з дітьми
Намагайтеся відповідати на питання, подаючи збалансовану інформацію, без емоційного (тривожного) забарвлення. Якщо батьки взагалі не говорять або дають недостатньо інформації, діти схильні вигадувати зайві катастрофічні історії. Проте забагато інформації також може стати причиною додаткової тривоги.
На складні або дивні питання можна знайти інформацію на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я (тут є російськомовна версія, корисний розділ про міфи й хибні уявлення щодо коронавірусу). 
Найчастіше діти питають:
 Що таке коронавірус?
Коронавірус – це своєрідний мікроб, який може змусити людину хворіти. Ця хвороба дуже схожа на грип, яким ти (або хтось з близьких) хворів (вказати коли). Деякі люди почуваються просто трохи зле. Деякі люди отримують гарячку та кашель. Іноді кашель може ускладнювати дихання.
 Як людина може заразитися на коронавірус?
Вірус поширюється, як грип, застуда чи кашель. Якщо людина, в якої коронавірус чхає або кашляє, мікроби, що знаходяться всередині організму, виходять за межі тіла. Це тому, що під час чхання й кашлю в повітря вилітають крихітні краплі з мікробами.
Щоб потрапити всередину здорової людини й зробити її хворою, цим мікробам доводиться чимало помандрувати. Здорова людина може торкнутися мікробів, що вийшли з чханням і кашлем, а потім торкнутися рота, очей або носа. Це місця, через котрі мікроби можуть потрапити всередину тіла.
Діти та дорослі можуть залишатися здоровими, практикуючи поведінку здоров’я:
 Чхати/кашляти в тканини (і викидайте їх) або чхати/кашляти в лікті. Це допомагає утримати мікроби від переміщення й зараження інших людей.
 Мити руки милом і водою, як зазвичай, після туалету, перед їжею й після видування носа. Коли ви миєте руки, повільно рахуйте до 20. Батьки можуть запропонувати дітям проговорити азбуку або заспівати якусь пісеньку. Це допоможе дітям краще зорієнтуватись щодо кількості часу для миття рук.
 Намагайтеся не торкатися рота, очей і носа.

 Чому люди носять маски? Чи треба носити маску?
Маски повинні носити хворі, щоб не поширювати мікроби. Маски також призначені для медичного персоналу (лікарів і медсестер), щоб вони могли допомогти людям, у яких є вірус.
 Чи можете ви померти від коронавірусу?
Як і від грипу, більшість людей, які заразилися вірусом, не померли. Лікарі доглядають за хворими. Вони хочуть переконатися, що кожен отримує необхідну допомогу, а також запобігти поширенню вірусу.
Важливо продовжувати робити те, що ти любиш робити, та практикувати здорову поведінку, тобто чхати або кашляти в лікті, регулярно мити руки, менше торкатися свого обличчя. Тоді можна не перейматися через вірус.
2.  Демонструйте спокій щодо коронавірусу
Попри те, що ви можете тривожитися, важливо демонструвати спокій, коли говорите про вірус. Діти придивляються до вас, щоб побачити, чи ви відчуваєте страх, чи ні.
Згадайте про політ у літаку, коли є турбулентність. Стюардеса, яка здається наляканою, може змусити думати, що дійсно щось не так, і перелякати пасажирів. Якщо стюардеса спокійно із посмішкою пропонує напої, зрозуміло, що скоро будуть сприятливі умови й тряска скінчиться, тому для хвилювання немає підстав.
3.  Обмежте новини щодо коронавірусу
Хоча новини можуть бути корисними, іноді в новинах використовують страшні для дітей формулювання. Постарайтеся обмежити перегляд новин. Дивіться їх, коли дитина спить, або читайте новини самостійно, щоб діти не чули розповіді.
4.  Слідкуйте за заспокоєнням
Дітям закономірно ставити питання про щось для них нове. Однак іноді, повторювані запитання можуть свідчити про дитячу тривожність і пошук заспокоєння. У таких випадках дитина неодноразово задає одні й ті ж самі або подібні запитання. Тривожність у дитини посилюється незалежно від того, скільки разів ви відповідаєте на ці запитання. Якщо ви помічаєте тривожність (зокрема, через постійне перепитування), варто звернутися до фахівця, який допоможе дитині впоратися з тривогою. Когнітивна поведінкова терапія (КПТ) може запропонувати сімейну стратегію дій, що полегшить заспокоєння. 
Пам'ятайте, всі наполегливо працюють, щоб впоратися з вірусом. Ви можете демонструвати своїм дітям, що ви, як зазвичай, продовжуєте робити важливі для вас речі, практикуючи здорову поведінку.











Немає коментарів:

Дописати коментар